СОМАЛИЈСКИ ПИРАТИ У АКЦИЈИ? Трговачки брод нападнут код источне афричке обале
ТРГОВАЧКИ брод нападнут је код источне афричке обале, око 460 наутичких миља источно од Ејла у Сомалији, саопштила је данас Агенција за поморске трговинске операције Уједињеног Краљевства (УКМТО), додајући да се на неименовани брод укрцало пет или шест наоружаних особа.

Фото: Профимедиа
Посада брода се приликом напада, према речима тела Министарства одбране УК које координира између комерцијалног бродарства и војске, склонила у безбедни простор брода, познат као цитадела, преноси ББЦ.
Ово је 25. напад на комерцијални брод у тој области од средине новембра.
Напад је уследио након што су Сједињене Америчке Државе, Велика Британија и 10 других држава упозориле јеменске Хуте да ће се, уколико наставе са нападима на комерцијалне бродове у Црвеном мору, суочити са последицама.
ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо

АМЕРИЧКИ АДМИРАЛ: Поморски дрон Хута експлодирао у Црвеном мору, нема жртава
04. 01. 2024. у 20:16

КОМПАНИЈА ЕМБРИ: Три ракете испаљене ка броду у Црвеном мору из правца Јемена
02. 01. 2024. у 22:51

АМЕРИЧКИ РАТНИ КОМАНДАНТ: Хути немају намеру да престану да нападају бродове
31. 12. 2023. у 01:11

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"ВРЕМЕ ЈЕ ДА СЕ РАТ ОКОНЧА!" Зеленски изнео три украјинска захтева за дугорочни мир са Русијом
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски огласио се након што је договорен састанак Владимира Путина и Доналда Трампа и открио шта су његови циљеви на мировним преговорима.
07. 08. 2025. у 16:00
Коментари (0)