НОВИ ВБР СИСТЕМИ: Руске ракетне и артиљеријске јединице ојачане су новим наоружањем (ВИДЕО)
РАКЕТНЕ снаге и артиљерија руске војске активно се допуњују најновијим врстама наоружања и војне опреме, што показује и један од последњих снимака Министарства одбране Русије.

Foto: Printskrin Youtube
Ракетне формације добијају вишеструке ракетне системе породице "торнадо", великог и средњег калибра (300 мм торнадо-с и 122 мм торнадо-г).
Све ракетне јединице су, такође, добиле савремени оперативно-тактички ракетни систем "искандер", који је и даље најбоља врста наоружања своје класе.
Артиљеријске јединице јачају се модернизованим самоходним хаубицама "мста-с", које су се у пракси добро показале у зони СВО.
Самоходни митраљез "дрок" (82 милиметара), самоходно артиљеријско оруђе "флокс" и самоходно артиљеријско оруђе "малва" (152 мм) тренутно пролазе тестирања, и то непосредно у зони у којој се одвијају борбена дејства.
Министарство одбране поручује да се и ово оружје добро показало.
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

БИЛИ КАО БРАЋА ТРИДЕСЕТ ГОДИНА: Дејо поцепао слику с њим - некадашњи репрезентативац открио разлоге свађе
ЛЕГЕНДАРНИ фудбалер Дејан Савићевић пре неколико година поцепао је фотографију са некадашњим саиграчем и великим пријатељем Бранком Брновићем.
11. 05. 2025. у 10:29
Коментари (0)