ФРАНЦУСКИ ГЕНЕРАЛ: Недостатак система противваздушне одбране је проблем не само Украјине, већ и читавог НАТО-а

16. 01. 2024. у 22:00
У КОНТЕКСТУ текућих руских ваздушних напада, Украјини су преко потребни системи противваздушне одбране, рекао је пензионисани генерал француског ваздухопловства Патрик Дутартре за ЛЦИ.
Do sada je samo zapad bombardovao,a od sada postoji mogucnost da se brani.Nije im bio potreban pvo sistem.
Генерале, срамота је спрам ваших година да тако бесрамно лажете. НАТО и политички запад нема ПВО јер никада није планирао да се брани него да напада и тако је увек радио па и сада. И није у питању сами ПВО, немате ни друга средства за одбрану него само за напад. И у вашим стратегијама и доктринама стоји да је напад основни начин вођења рата а да је одбрана могућа као краткотрајно стање које је последица слабости, коју брзо треба превазићи и прећи поново у напад! То је истина а приче - лажи могу бити разне!
Da su aždaje iz nato-a i "kolektivnog zapada" bile manje halapljive na tuđu teritoriju i imovinu, ne bi vam ništa trebalo od oružija.
Zar nisu tbrdili svo ovo vrijeme kako Rusija nije udpje čak ni da ostvari vazdušnu superiornost. Gube se zapadnjaci u ludilu.
Повезане вести

БИВШИ КОМАНДАНТ АМЕРИЧКИХ СНАГА У ЕВРОПИ: НАТО мора да уништи руску ПВО пре слања трупа у Украјину (ВИДЕО)
НАПЕТОСТИ између Русије и НАТО-а улазе у нову, опасну фазу након изјава пензионисаног генерала америчке војске Бена Хоџиса, бившег команданта америчких снага у Европи.
29. 08. 2025. у 21:11

РАТ У УКРАЈИНИ Руска офанзива, ВСУ се повлачи или остаје у котлу; Битка код Тјотконог: „Бригада је дошла, а бригаде нема!“ (МАПА/ВИДЕО)
Рат у Украјини – 1.240. дан.
17. 07. 2025. у 07:12 >> 02:01

РУСИ ЕЛИМИНИШУ НЕМАЧКИ ИРИС-Т И СОВЈЕТСКИ РАДАР П-18: Кијев остаје без ПВО док чека да нове системе од Трампа (ВИДЕО)
ДОК Володимир Зеленски упућује комплименте Доналду Трампу за обећања о додатној испоруци система ПВО, руска војска наставља да уништава већ постојеће противваздухопловне капацитете Украјине. Овај пут мета су биле немачке лансирне станице ИРИС-Т, саопштило је Министарство одбране Русије у свом дневном извештају.
15. 07. 2025. у 18:22

ЗЕЛЕНСКИ ПРЕТИ „ЖЕСТОКИМ ОДГОВОРОМ“ РУСИЈИ: После масовног напада дроновима на Кијев НАТО забринут, ПВО слаба! (МАПА/ВИДЕО)
У НОЋИ 10. јула 2025. руске снаге извеле су један од најмасовнијих напада на украјинску престоницу од почетка сукоба, лансирајући око 400 дронова-камиказа „Геран-2“ и 18 балистичких и крстарећих ракета, према подацима украјинских власти.
10. 07. 2025. у 22:11

РАТ У УКРАЈИНИ: Руски пробој у Каменскоје; ВСУ напао руску војну фабрику и луку; Кинжали ударили по авио-бази (МАПА/ВИДЕО)
Рат у Украјини – 1.228. дан
05. 07. 2025. у 07:12 >> 03:18
Најновије из рубрике

ТРАМП О ПУТИНОВОЈ ПОНУДИ ЗА НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ: Звучи као добра идеја
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је да понуда руског председника Владимира Путина да Русија задржи ограничења распоређеног стратешког нуклеарног оружја према споразуму Нови СТАРТ "звучи као добра идеја".
06. 10. 2025. у 07:51

ПРЕТЊЕ СМРЋУ ЗБОГ САРКОЗИЈА: Макрон стао у одбрану судије која је осудила бившег француског председника
Председница суда који је осудио бившег француског председника Николу Саркозија на пет година затвора у оквиру афере "Гадафи", с обавезом да започне одслужење казне пре апелационог поступка, добила је анонимне претње смрћу.
06. 10. 2025. у 07:27

ШТА ЈЕ КРОНА-Е: Нови руски ПВО систем обара све од дронова до крстарећих ракета
КОНЦЕРН "Калашњиков" представио је свој најновији противваздушни ракетни систем кратког домета Крона-Е.
06. 10. 2025. у 07:00

"МАЈДАН" У ГРУЗИЈИ ПО ПЕТИ ПУТ: Заплењена велика количина оружја и експлозива, а ту су и Украјинци
ГРУЗИЈСКА Служба државне безбедности (СДБ) запленила је велику количину оружја, муниције и експлозива који су, према званичним наводима, били намењени за извођење диверзије 4. октобра који је у земљи био изборни дан, саопштио је први заменик СДБ-а Лаша Маградзе.
06. 10. 2025. у 01:21

ЗАОШТРАВА СЕ СУКОБ СА ВЕНЕЦУЕЛОМ Трамп најавио: Са мора прелазимо и на копнене ударе по нарко-картелима
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп потврдио је данас да су снаге те земље претходне ноћи погодиле још један брод који је наводно превозио дрогу код обале Венецуеле.
06. 10. 2025. у 00:11
Коментари (5)