САВЕТ ЕВРОПЕ УВЕО САНКЦИЈЕ : Шест компанија умешаних у рат у Судану на мети осуде

Ивана Станојевић
Ивана Станојевић

22. 01. 2024. у 16:21

ШЕСТ компанија умешаних у рат у Судану, где се суданска војска (САФ) бори против Снага за брзо деловање (РСФ) од априла, нашло се на мети осуде Европског савета који им је увео санкције. Међу санкционисанима су две компаније које производе оружје и возила за САФ, затим компанију за инвестирање, такође под контролом САФ, као и три компаније које набављају војну опрему за РСФ.

САВЕТ ЕВРОПЕ УВЕО САНКЦИЈЕ : Шест компанија умешаних у рат у Судану на мети осуде

Foto: Profimedia

Европски савет истиче да су те компаније одговорне за "подржавање активности којима се подрива стабилност и политичка транзиција у Судану".

"Наведене компаније подлежу заплени имовине. Обезбеђивање средстава или економских ресурса, директно или посредно, њима или у њихову корист је забрањено", навео је Савет.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ВЛАДА ЈАПАНА ОБЈАВИЛА ШОКАНТНИ СНИМАК, ЉУДИ СУ У СТРАХУ: Не желимо да дижемо панику већ да се спремимо