УНИШТЕН ЈОШ ЈЕДАН НАСАМС: Украјина губи све више ПВО система (ВИДЕО)
РУСКА војска у зони СВО уништила је још један лансер система ПВО средњег домета НАСАМС украјинске војске, саопштило је Министарство одбране РФ.

Фото Твитер forsvarsmakten.se
-Погођен је лансер система ПВО НАСАМС норвешке производње, као и људство и војна опрема Оружаних снага Украјине у 107 рејона, наводи се у саопштењу.
Убрзо се појавио и снимак на коме се може видети тренутак удара, експлозија и секундарне детонације муниције норвешког система, што потврђује да је реч о правом наоружању, а не о мамцу.
Такође, појавиле су се информације да су руске снаге за уништавање НАСАМС-а користиле тактичку балистичку ракету 9М723 мобилног ракетног комплекса "искандер-м" домета до 415 км.
НАСАМС је погођен у Запорошкој области у селу Малишевка, северозападно од града Запорожја, на више од 50 километара удаљености од прве линије фронта.
Претпоставља се да је норвешки систем ПВО ту био распоређен како би чувао ваздушни простор изнад аеродрома Широкоје, ког су повремено користили пилоти украјинских хеликоптера Ми-24 за поправку након дејства у области Токмака, и део пута Н-08 ког су украјинске снаге користиле за снабдевање.
БОНУС ВИДЕО - РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС: Амерички тенк у пламену
Препоручујемо

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)