"НИСАМ СИГУРАН ДА РАДИМ ПРАВУ СТВАР, АЛИ РЕЋИ ЋУ..." Пашињан: Спољне силе натерале Азербејџан на етничко чишћење у Нагорно-Карабаху

Биљана Ристивојевић

12. 03. 2024. у 15:51

СПОЉНЕ силе су натерале Азербејџан да у септембру 2023. године изврши етничко чишћење у Нагорно-Карабаху, изјавио је данас на конференцији за новинаре јерменски премијер Никола Пашињан.

НИСАМ СИГУРАН ДА РАДИМ ПРАВУ СТВАР, АЛИ РЕЋИ ЋУ... Пашињан: Спољне силе натерале Азербејџан на етничко чишћење у Нагорно-Карабаху

Фото: Б.В.

Пашанињан тврди да је циљ био да етнички Јермени напусте регион и преселе се у Јерменију како би променили власт у тој земљи, преноси ТАСС.

- У овом тренутку нисам сигуран да радим праву ствар, али рећи ћу да су неке спољне силе гурале Азербејџан да спроведе етничко чишћење како би се Јермени из Нагорно-Карабаха натерали да оду у Јерменију. Зашто је то учињено? - рекао је Пашињан.

Према његовим речима, антивладине снаге у Јерменији су најавиле почетак процеса промене власти користећи кризну ситуацију у Нагорно-Карабаху, која им је пружила ресурсе за спровођење револуције у Јерменији.

- Ова намера је и даље присутна - додао је Пашињан.

Председник непризнате Републике Нагорно-Карабах Самвел Шахрамањан потписао је 28. септембра 2023. године указ о распуштању државе од 1. јануара 2024. године, а народ је позван да размотри услове реинтеграције у Азербејџан које је понудио званични Баку, или да остане у својим домовима уколико то жели.

Јерменска опозиција окривила је премијера Никола Пашињана и његову владу за оно што се догодило Јерменима у Нагорно-Карабаху.

БОНУС ВИДЕО: ЛУКСУЗ НА РУСКИ НАЧИН

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност

БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.

22. 04. 2025. у 12:01

Коментари (0)

УКРАЈИНА ЗАПАЊЕНА: Ево шта је Русија управо добила од целе Европе