СУМОРНЕ ПРОГНОЗЕ ЗА КИЈЕВ: На Западу предвиђају Украјини губитак нових територија
ШАНСЕ Украјине да окрену ситуацију у зони специјалне војне операције у своју корист су све мање, пише лист „Вол стрит џoрнал“.

FOTO: Tanjug/AP
Како се наводи, проблеми украјинске војске повезани су са неспособношћу Европске уније да повећа производњу оружја за Украјину и тиме што амерички Конгрес још увек није одобрио нови пакет помоћи Кијеву.
Аутор чланка оцењује да би се Украјина без прилива нових снага и западне војне технике могла суочити са даљим губицима својих територија и најбољих јединица. Због тога шансе украјинских снага да „потисну Русију“ изгледају све суморније, наводи лист.
Такође се констатује да је руска стратегија у Украјини одржива, а новинари прогнозирају да ће Русија у наредним месецима дефинитивно успети да преокрене ток сукоба у своју корист.
Раније је главнокомандујући Оружаних снага Украјине Александар Сирски саопштио да се ситуација на фронту озбиљно погоршала.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу
Препоручујемо

НОВО УПОЗОРЕЊЕ РАИСИЈА: Наредна иранска операција против Израела неће бити ограничена
17. 04. 2024. у 10:51

АМЕРИКАНЦИ ТРАЖИЛИ ОД ИРАНА: Допустите "симболични удар" како би Израел сачувао образ
17. 04. 2024. у 13:10

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)
ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.
23. 05. 2025. у 18:06

ХРВАТ ПОГИНУО НА ФРОНТУ У УКРАЈИНИ: Био официр француске војске, борио се у Луганску
ТОНИ Херцег, Хрват из Босне и Херцеговине и официр француске војске, погинуо је 6. маја у Луганској области у Украјини.
23. 05. 2025. у 17:00
Коментари (0)