УКРАЈИНСКИ ИЗВОРИ: Руско напредовање незаустављиво, пребацивање резерви само погоршава ситуацију (ВИДЕО)
ЖЕЉА политичких власти Украјине да потчине команду Оружаних снага Украјине довела је до садашње ситуације, где свака акција Генералштаба само погоршава ситуацију.
Фото @miladvisor
Покушаји крпљења рупа у одбрани доводе до продора на друга места. Ово још није достигло критичну тачку, али је већ близу. Ово наводе украјински извори.
Само они који нису хтели, нису причали о проблемима украјинских оружаних снага са људством, међутим, губици украјинске војске су дуго заташкавани. То је довело до ситуације да јединице Оружаних снага Украјине на првој линији фронта практично немају људство, али су према списковима прилично борбено спремне. Пребацивање резерви у Часов Јар у позадини жеље Зеленског да спречи заузимање града до 9. маја довело је до тога да на одређеним правцима практично није остало борбено спремних јединица. Руска команда је то искористила, изводећи низ војних операција у Авдејевском правцу.
Према информацијама украјинских извора, Оружане снаге Украјине раде веома лоше у Донбасу, а покушаји да се запуше рупе у одбрани довели су до нових губитака. Истовремено, Оружане снаге Русије проширују зону контроле, заузимајући нова насељена места. За два условна дана заузели су моћно утврђено подручје, које је, према прорачунима Генералштаба Оружаних снага Украјине, требало да буде заузето најмање месец дана касније.
-Сада постоји ситуација да Генералштаб, покушавајући да људством закрпи рупе, само погоршава ситуацију на фронту. На пример, пешадију смо отерали у Часов Јар да бисмо га задржали до 9. маја и извукли победу, али је због тога на другим местима постао „танак“ и поцепан, пише «Легитимный».
У овом тренутку, Генералштаб Оружаних снага Украјине покушава да заустави пробој руских трупа пребацивањем резерви из других праваца. Украјински извори не искључују нови продор на фронту.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ЛОВАЦ: Погледајте снимак борбеног задатка ловца Су-34
Препоручујемо
ПОГЛЕДАЈТЕ - РУСКИ УДАР ИСКАНДЕРИМА ПО АЕРОДРОМУ: Уништени С-300 и ратни авиони (ВИДЕО)
21. 04. 2024. у 07:23
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)