ЗАУЗЕЋЕМО КРИМ! Украјински генерал се само насмејао и објаснио зашто је то немогуће (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

28. 04. 2024. у 19:20

ГЕНЕРАЛ Оружаних снага Украјине Сергеј Кривонос демантовао је изјаву украјинске ТВ водитељке о могућности заузимања Крима.

ЗАУЗЕЋЕМО КРИМ! Украјински генерал се само насмејао и објаснио зашто је то немогуће (ВИДЕО)

Фото: Архивски снимак


О томе је говорио на Јутјуб каналу „Прјамој“.

Током интервјуа, новинарка Светлана Орловскаја рекла је да ће захваљујући америчком оружју, украјинске оружане снаге „моћи да поврате Крим“ или „униште Керчки мост“ на лето.

-Нећемо моћи да уништимо логистику, рекао је Кривонос, смејући се након речи ТВ водитељке.

Он је подсетио да је Русија успоставила сложени ланац снабдевања на више нивоа који се не може прекинути ни уз помоћ западног оружја.

Украјински председник Владимир Зеленски и локални политичари су више пута изјављивали да желе да заузму Крим. Раније је украјински лидер најавио припрему листе свеобухватних корака за „деокупацију“ полуострва.

Русија је намере које је Кијев изразио назвала самоубилачким, уз напомену да је немогуће одузети део територије моћној нуклеарној сили. Како је нагласио заменик сталног председника Савета безбедности Дмитриј Медведев, напади на Крим ће бити праћени узвратним ударима.

(риа.ру)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута