НЕМАЧКА У СВОМ СТИЛУ: На Дан победе у Берлину приведено 47 људи код споменика совјскетским војницима
НА Дан победе над нацистичком Немачком 9. маја, 47 особа је приведено и пуштено након идентификације, а заплењена је и беспилотна летелица са руским симболима, саопштила је берлинска полиција.
Фото: Јавно власништво
Како се наводи на сајту берлинске полиције, код споменика у Трептову и Тиргартену јуче је приведено 47 особа. Након идентификације, сва лица су пуштена. Поднето је укупно 18 кривичних пријава због увредљивог понашања и претњи, пружања отпора полицајцима и изазивања мржње.
Истиче се да је у центру града, због кршења закона о ваздушном простору, мушкарцу одузет дрон са руском заставом и герогијевским лентама.
Полиција је саопштила да је акција, генерално, прошла мирно. На улицама Берлина 9. маја дежурало је 930 полицајаца.
Како је раније известио дописник Спутњика, ове године није било дозвољено да „Бесмртни пук“ у Берлину прође заједно, већ су пуштали групе од по десет људи да одају почаст код Меморијала палим совјетским војницима у Тиргартену.
Уочи Дана победе, полиција у Берлину је објавила низ забрана које се тичу његовог обележавања. Конкретно, било је забрањено истицање застава Русије и СССР, георгијевске ленте, као и ношење војне униформе и певање војних маршева и песама. Поред тога, били су забрањени симболи V и Z.
(Спутњик)
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)