ЕСТОНЦИ ШАЉУ ВОЈСКУ У УКРАЈИНУ? Влада у Талину разматра могућност уласка трупа у западни део ратом захваћене земље
ЕСТОНСКА влада разматра могућност слања трупа у западну Украјину како би преузеле логистичке задатке и „ослободиле“ украјинске трупе за борбу на првим линијама фронта, изјавио је саветник естонског председника за националну безбедност Мадис Рол.
Фото: ЕПА
Рол је у интервјуу за „Брејкинг дифенс“ рекао да естонске власти разматрају могућности слања војника у западни део Украјине да би са украјинске војске на себе у позадини фронта преузеле улоге и задатке који нису повезани са директним учешћем у борбеним дејствима, чиме би се украјинска војска ослободила за борбе на фронту.
-Разговори се настављају... Морамо размотрити све могућности. Не треба да ограничавамо ум на оно што можемо да урадимо, додао је он.
Према његовим речима, извршна власт Естоније тренутно анализира потенцијално слање војника. Он је такође додао да, иако би Естонија радије предузела било какав такав корак у оквиру мисије НАТО-а, није искључена ни могућност учешћа земље у мањој коалицији.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКА АРТИЉЕРИЈА НА ДЕЛУ: јединица гађала положаје украјинске војске на фронту у Херсону
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)