ОВО ЈЕ ОТАЦ КОЈИ ЈЕ ДРЖАО ДЕЦУ КАО ТАОЦЕ И ПУЦАО ИЗ КАЛАШЊИКОВА: Ево шта полиција мисли да је у питању (ФОТО)
ОТАЦ који је узео своју децу као таоце, а онда отворио ватру у Драчу је Алекс Марку, јављају медији у Албанији.
Фото: Јутјуб/Top Channel Albania
После вишечасовних преговора, албански специјалци ушли су у стан и ослободили децу, а починиоцу су стављене лисице и одузета му је пушка калашњиков.
Како је саопштила полиција, Марк нема ранији кривични досије, а према изворима, његова супруга се јуче вратила из иностранства, док се он пре неколико дана са двоје малолетне деце преселио у рејон „Стена Каваје”.
У међувремену, верује се да је био под утицајем дроге и у тешком психичком стању, а стан у коме се све дешавало изнајмио је на недељу дана.
Четрдесетогодишњак је у прелиминарним изјавама навео да је децу одвео да их заштити, док полиција проверава да ли је било сукоба са његовом супругом, како је Марк навео да га је подстакло на такав чин.
Полиција Драча је око 2.20 обавештена да се чују пуцњи у просторијама зграде, у изнајмљеном стану, у близини подручја званог „Каваја стене“.
Полицијске службе су одмах изашле на место инцидента и прве акције су показале да је стан из кога је пуцано изнајмљивао на недељу дана грађанин А. М., стар 40 година, мештанин Лежа, и да се сумња да је овај грађанин у њему држао своје двоје малолетне деце, старости 6 и 11 година, као таоце.
Полиција Драча затражила је помоћ Специјалног одељења „РЕНЕА“, јер је била потребна специјализована интервенција како би се избегло угрожавање живота деце у стану и запослених у полицији.
БОНУС ВИДЕО: АУСТРИЈСКИ ЛИЦЕМЕР: Спрема Србима ћевапе, а оптужује их за геноцид
Препоручујемо
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.
22. 11. 2025. у 07:54
НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"
НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.
21. 11. 2025. у 12:37
СЛОБОДА И ВОЈИН СЕ СЕЛЕ: Купили стан, а ево и где! Донели битну одлуку
СЛОБОДА и Војин су овај стан купили пре више од годину дана...
25. 11. 2025. у 08:41
Коментари (0)