ОВО БИ МОГЛО ДА ДОЗОВЕ КИЈЕВ ПАМЕТИ: Бивши амерички обавештајац - Када ће Украјина бити реалнија према прекиду сукоба

18. 05. 2024. у 11:59

НАПРЕДОВАЊЕ руских војних снага могло би да примора Украјину да заузме реалнији став о преговорима са Русијом, рекао је бивши амерички обавештајац и војни аналитичар Скот Ритер.

ОВО БИ МОГЛО ДА ДОЗОВЕ КИЈЕВ ПАМЕТИ: Бивши амерички обавештајац - Када ће Украјина бити реалнија према прекиду сукоба

Фото: Профимедиа

- Да ли је могуће извршити војни притисак на Украјину тако да она заузме реалнији приступ преговорима? Могуће је. Да ли ће офанзива у Харкову довести до тога? Могуће, рекао је Ритер.

Према његовим речима, преговори су политичко питање, а коначну одлуку о преговорима треба да донесе Русија која то никада није одбила, већ је позивала Украјину да заузме "реалистичан" став по том питању уместо да прича бајке Западу.

Акције у Харковској области су, према речима Ритера, део општег приступа Оружаних снага Русије да исцрпе и "истроше" украјинску војску до те мере да једноставно више не може да им се супротстави.

Тако су руске акције у Харковској области приморале Украјину да пребаци војску из области Доњецка, Луганска и Запорожја према Харкову, што додатно исцрпљује и слаби украјинске снаге, указао је бивши амерички обавештајац.

Ако Русија издржи ове исцрпљујуће офанзивне операције у Харкову, Донбасу и Запорожју, Оружане снаге Украјине неће имати другог избора, неће моћи да се одупру и претрпеће коначни слом, указао је Ритер.

Највероватније да ће Украјина, тек кад коначно претрпи крах и повуче војску, бити реалнија према прекиду сукоба и преговорима, закључио је Ритер.

БОНУС ВИДЕО: БРУТАЛНА КАМПАЊА ЛАЖИ ИЗ САРАЈЕВА: Ево шта је Вучић заиста рекао

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)