"НИКАКВЕ САНКЦИЈЕ НЕЋЕ СЛОМИТИ РУСКУ ЕКОНОМИЈУ" Москва: На губитку ће бити САД и сателити
НИКАКВЕ санкције ни ембарга неће успети да сломе руску економију, изјавио је амбасадор Русије у Вашингтону Анатолиј Антонов.

Фото Д. Дозет
- Немогуће је натерати Русију да скрене са свог принципијелног пута - рекао је Антонов, коментаришући саопштење Беле куће о потенцијалном увођењу трговинског ембарга Русији.
Такође је истакао да ће САД и њихови сателити бити на губитку због америчких санкција, а Вашингтон не размишља много о економским интересима европских земаља.
- У суштини, Америка јавно говори да је спремна да уништи глобалне економске везе. Размислите о речима самих званичника Беле куће који су рекли да су САД од фебруара 2022. године увеле преко 4.500 ограничења против физичких и правних лица широм света! - оценио је руски дипломата.
Он је истакао да „таква фрагментација, коју промовишу САД, погађа не само велике корпорације, него и мала и средња предузећа, као и националне екномије земаља у развоју“.
- Штавише, локалне власти својим поступцима провоцирају Русију и друге земље на узвратне мере, додатно распирујући потенцијал за сукобе у светској трговини, а да не говоримо о даљем погоршању ионако лоше ситуације у руско-америчком дијалогу - закључио је Антонов.
Раније је заменик помоћника председника САД за националну безбедност Далип Синг рекао да би вашингтонска администрација могла да пооштри експортна ограничења против Москве, све до увођења свеобухватног ембарга на трговину са Русијом. Он је истовремено признао да се Русија „адаптирала“ на америчке мере и ограничења.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЛАНСИРАНЕ ХАМАСОВЕ РАКЕТЕ: Први пут после четири месеца
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Шолц спреман за нападе на руску територију; ТОС-2 дејствује по положајима ВСУ код Харкова (ФОТО/ВИДЕО)
29. 05. 2024. у 06:45 >> 22:18

РАТ У УКРАЈИНИ: Шолц спреман за нападе на руску територију; ТОС-2 дејствује по положајима ВСУ код Харкова (ФОТО/ВИДЕО)
29. 05. 2024. у 06:45 >> 22:18

ПОЉАЦИ НЕ МИРУЈУ: Шеф дипломатије не искључује могућност слања трупа у Украјину
29. 05. 2024. у 00:01

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.
08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

АРКАН ЈЕ ЗБОГ ЊЕГА ЗАПЛАКАО: Пустио је сузу на сахрани кума
ДРАГАН Ковач Кова, легенда шведског подземља, ликвидиран је пре тачно 24 године, испред ресторана у Стокхолму.
09. 07. 2025. у 11:36
Коментари (0)