ОРБАН ОБЕЛОДАНИО: Трамп и ЕУ би могли да окончају рат у Украјини за само 24 часа

Дејана Калинић
Дејана Калинић

04. 06. 2024. у 11:37

ЕУ и потенцијални републикански кандидат на председничким изборима у САД Доналд Трамп могу да окончају сукоб у Украјини у року од 24 часа, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.

ОРБАН ОБЕЛОДАНИО: Трамп и ЕУ би могли да окончају рат у Украјини за само 24 часа

Фото: ЕПА

- Ако би Трамп и ЕУ хтели да заврше рат /у Украјини/, могли би то да учине за 24 часа. Не смемо заборавити да рат воде људи и баш ти људи, уколико желе, имају све могућности да постигну мир. Мислим да би Трамп, уколико постане председник, могао да за један дан постигне примирје у Украјини. Онда почињу разговори - рекао је Орбан за италијански лист "Ђурнале".

Према његовим речима, стратегија ЕУ у вези са украјинским питањем била је неуспешна чак и са тактичке тачке гледишта.

- Не разумемо да се играмо ватром. Треба да се запитамо који су стратешки интереси Европе и да захтевамо примирје. Наши грађани желе мир, а не рат, који би могао да буде политичка игра - истакао је Орбан.

Он је навео да очекује нову десничарску већину у Европском парламенту након избора који ће бити одржани у суботу и недељу, 8. и 9. јуна, пренео је ТАСС.

- Тренутна Европска комисија била је неуспешна када се ради о пољопривреди, сукобима, миграцијама и економији, те сада њено руководство треба да оде. Јачање демократије значи избор нове комисије, различите од тренутне, која је најгора откад ја памтим - нагласио је Орбан.

Премијер Мађарске наговестио је да доста тога зависи од одлуке премијерке Италије Ђорђе Мелони, која је лидер европских конзервативаца, и од лидера парламентарне групе француске странке Национални савез Марин ле Пен.

- Десничарске странке морају да сарађују, ми смо у рукама две жене које морају да постигну договор - додао је Орбан.

(Срна)

БОНУС ВИДЕО: ВОЈНА ВЕЖБА: Погледајте Туркменистанску армију на делу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Русија разнела Немице! Први пут од почетка рата у Украјини окршај је био без рукавица