ШЕФ руске дипломатије Сергеј Лавров позвао је западне земље да послушају мировну иницијативу коју је изнео руски председник јер од одбијања Запада да саслуша његове предлоге није до сада произашло ништа добро.
Повезане вести
"КАКВЕ СУ ТО ГЛУПОСТИ?": Питање НЕЗГОДНО - Путин бурно реаговао, новинару ББС-ја одузет микрофон (ВИДЕО)
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да је Москва спремна да обустави непријатељства уколико се обезбеди дугорочна безбедност Русије, поручивши да нових „специјалних војних операција“ неће бити уколико Запад покаже поштовање према интересима његове земље.
21. 12. 2025. у 09:46 >> 09:50
"АЛИ ОНИ ПИТАЈУ: КАДА ЋЕТЕ ОКОНЧАТИ РАТ?" Лавров у великом интервјуу о Украјини - Европа покушава да "уврне руку Вашингтону"
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров изјавио је синоћ да је неправедно питати када ће Русија зауставити војне операције у Украјини.
27. 10. 2025. у 13:23
"НИЈЕ ТАЈНА" Лавров: До озлоглашене изолације Русије никада није дошло
МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров одржао је конференцију за новинаре о резултатима руске дипломатије и на почетку истакао да та земља даље тежи дипломатском решењу кризе у Украјини, док европске земље, по његовим речима, покушавају да убеде Сједињене Америчке Државе да промене став, припремајући се за евентуални рат.
20. 01. 2026. у 10:27
СТАРМЕР НЕЋЕ СУСРЕТ С ПУТИНОМ: Европски лидери предложили, Британац одбио - Кремљ реаговао: "Деструктиван став Лондона"
БРИТАНСКИ премијер Кир Стармер не планира да разговара са руским председником Владимиром Путином, како су то предложили француски председника Емануел Макрон и италијанска премијерка Ђорђа Мелони, рекао је у петак портпарол Даунинг стрита.
16. 01. 2026. у 22:00
ПУТИН: Ситуација је СВЕ ГОРА, свет постаје све ОПАСНИЈИ
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је у четвртак да се међународна ситуација погоршала и да свет постаје све опаснији, али није спомињао ситуацију у Венецуели и Ирану.
16. 01. 2026. у 07:41
Најновије из рубрике
АНАРХИСТИ ВЕЋ ПРЕТЕ НАСИЉЕМ: Припремају се насртаји на Олимпијске игре. Они ЗОИ сматрају „неправедним и штетним на више фронтова“.
ЗИМСКЕ олимпијске игре Милано-Кортина д'Ампецо, од 6. до 22. фебруара, постају мета анархиста, противника, Маранце и друштвених центара. Сви спремни да са анархистичким мрежама и еколошким групама обједине снаге ради разарања. Због чега их Канцеларија за борбу против тероризма прати месецима.
21. 01. 2026. у 23:51
РЕАКЦИЈЕ ЕВРОПЉАНА НА ТРАМПОВ СПОРАЗУМ: Од неверице и црвених линија до опреза
ТРАМП је раније претио увођењем тарифа на робу из Данске, Норвешке, Шведске, Француске, Немачке, Холандије, Финске и Велике Британије усред растућих тензија око покушаја америчког председника да анектира то острво.
21. 01. 2026. у 23:43
ДЕТАЉИ ТРАМПОВОГ СПОРАЗУМА ЗА ГРЕНЛАНД Европа је управо клекнула: Ево шта све укључује и каква су права дата Американцима
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да би оквирни споразум о Гренланду који је договориоса генералним секретаром НАТО-а Марком Рутеом у Давосу, подразумевао да САД и европски савезници заједно раде на америчком систему противракетне одбране "Златна купола" и "права на минерале" на Гренланду.
21. 01. 2026. у 23:32
ТРАМП УПОЗОРИО ИРАН: Прекините нуклеарне програме и насиље над демонстрантима или...
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп упозорио је Иран да мора да обустави тежње ка нуклеарном оружју и наговестио могуће будуће акције ако Техеран настави такве напоре.
21. 01. 2026. у 23:22
НЕВРЕМЕ ОДНЕЛО ДВА ЖИВОТА: Страдали у олуји и поплавама у Грчкој
ДВЕ особе погинуле су у Грчкој након обилних падавина које су изазвале бујичне поплаве у Атини и другим деловима земље, саопштиле су власти.
21. 01. 2026. у 23:07
Коментари (0)