ЗАХАРОВА СВЕ РАЗОТКРИЛА: Столтенберг се нада новој функцији због овога
ОДЛАЗЕЋИ генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг, након што је председника САД Џозефа Бајдена известио о повећању војних издатака земаља НАТО-а, нада се да ће то бити узето у обзир при његовом именовању на нову функцију, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

Фото: Профимедиа
- Симболично је да се датум објављивања извештаја поклопио са састанком одлазећег генералног секретара блока Столтенберга са америчким председником Бајденом. Циљ је да извести 'домаћина' о резултатима обављеног посла, надајући се томе да ће се они узети у обзир приликом одређивања будућег Столтенберговог посла... Шампиони демократских вредности, за које себе сматрају, већ десету годину заредом повећавају финансијска средства за дестабилизацију безбедносне ситуације - навела је Захарова, преноси РИА новости.
Поред тога, додала је, земље чланице Алијансе настављају да "обмањују" своје грађане, чији се порези, како је навела, користе за ескалацију војне ситуације у Европи и ван њених граница.
- Није прва година да своје грађане индоктринирају митом о претњама које наводно долазе из Русије и Кине како би извлачили огромне суме из њихових новчаника - рекла је Захарова, а њен коментар је објављен на сајту руског Министарства спољних послова.
Према њеним речима, многим представницима међународне заједнице одавно је постало јасно да су главни корисници овог приступа САД и њихов војно-индустријски комплекс.
- Већина средстава која издвајају друге земље чланице Северноатлантског блока биће искоришћена за плаћање америчких производа -напоменула је она.
Истовремено, додала је Захарова, европске чланице НАТО настављају да "без поговора следе курс који диктира Вашингтон, док истовремено доводе сопствену економију и друштвену сферу у дубоку кризу".
Столтенберг је на састанку са Бајденом у Белој кући 17. јуна рекао да су земље чланице НАТО повећале издатке за одбрану за "невиђених" 18 одсто.
Према његовим речима, 23 чланице НАТО-а (од 32) до краја 2024. ће потрошити 2 одсто БДП-а или више на одбрану, што укупно износи 1 билион 474 милијарде америчких долара.
Столтенберг ће на месту генералног секретара НАТО остати до 1. октобра ове године.
БОНУС ВИДЕО: ПУТИН ДОПУТОВАО У ПЈОНГЈАНГ - На позив КИм Џонг Уна, председник Русије допутовао у Северну Кореју
Препоручујемо

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (0)