БАЈДЕНУ СЕ ОВО НЕЋЕ ДОПАСТИ: "Ако не одустане, даће Трампу највећи поклон који је икада могао да добије..."
ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден треба да одустане од кандидатуре за други мандат или ће се Доналд Трамп сигурно вратити у Белу кућу, изјавио је бивши италијански премијер Матео Ренци.

Foto: Tanjug/AP
Ренци /49/ је водио владу левог центра од 2014. до 2016. године и био је близак администрацији тадашњег председника САД Барака Обаме, у којој је Бајден био потпредседник.
Ренцију је уприличена раскошна државна вечера у Белој кући 2016. године.
- Бајден ће ући у историју као председник САД који је урадио многе ствари које су имале велики утицај. Истовремено, ако не одустане, даће Трампу највећи поклон који је икада могао да добије - рекао је Ренци Ројтерсу.

Foto: Printskrin
Он је додао да демократе још имају времена да изграде кредибилну кампању са другим кандидатом.
- Ако оду са Бајденом, бојим се да ће то бити изгубљена битка - рекао је бивши италијански премијер.
Ренци је оценио да би Трампово председавање имало "непредвидљиве" последице.
- Демократе сада морају да ураде све да не изгубе ову битку - рекао је Ренци и подвукао да је промена кандидата једини начин.
Романо Проди, још један бивши италијански премијер и бивши председник Европске комисије, био је мање отворен, али забринут на сличан начин. Проди /84/, три године старији од Бајдена, одавно се повукао из активне политике.
- Једина особа која може да одлучи да ли Бајден треба да се повуче је Бајден, али гледао сам дебату и веома сам забринут. Видим да међу Американцима расте забринутост због ситуације и делим ту забринутост - изјавио је Проди.
(Срна)
БОНУС ВИДЕО: ДВА БРОДА ПРИСТАЈУ У ВЕНЕЦУЕЛАНСКУ ЛУКУ: Руска поморска флота завршила вежбе на Атлантском океану

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви
ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.
30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

ПОСТОЈИ ДРУГИ СНИМАК Који је узрок понашања девојке страдале у Будви? Психолог објашњава: "Екстремни страх и фокус да се побегне"
"ЗА ТЕЗУ да је бег из ситуације опасне са суженом свешћу више гооври о томе да се ради о екстремногм страху који може да се протумачи као паника. Ако није долазила у такве ситуације не можемо знати да ли је склона томе ако не зна да ли има напад панике."
30. 05. 2025. у 13:33 >> 13:33
Коментари (0)