САД ЈЕ СВЕ ЈАСНО: Мадуро победио на изборима у Венецуели
ПРЕДСЕДНИК Националне изборне комисије Венецуеле Елвис Аморос изјавио је данас да је на основу скоро 97 одсто пребројаних гласова победу на председничким изборима однео актуелни председник Николас Мадуро.

Фото: ЕПА
Он је освојио 51,95 одсто гласова, а његов ривал Едмундо Гонзалес 43,18 одсто гласова, показују подаци изборне комисије, а преноси Ројтерс.
Председнички избори у Венецуели одржани су 28. јула, а изборна комисија за победника је тада прогласила Мадура, док опозиција тврди да је "на основу пребројаних 90 одсто гласова њен кандидат добио двоструко више".
Влада Венецуеле данас је оптужила Сједињене Државе да стоје иза покушаја пуча, пошто су неке земље региона, укључујући САД, признале Гонзалеса за победника избора.
Препоручујемо

"НАШ НОВИ ЗАКЛЕТИ НЕПРИЈАТЕЉ": Илон Маск добио експресан одговор за прозивке
30. 07. 2024. у 17:51

ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.
20. 06. 2025. у 10:34

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас
МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.
20. 06. 2025. у 09:27

ДУШАН У ШОКУ: Шта је Трамп питао Влаховића
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп угостио је у Овалном кабинету екипу Јувентуса, а онда поставио шкакљиво питање Влаховићу и друговима.
19. 06. 2025. у 10:33
Коментари (0)