ЗАВРШЕНА ИСТРАГА ПОГИБИЈЕ РАИСИЈА: Откривен узрок пада хеликоптера бившег иранског председника
ХЕЛИКОПТЕРСКА несрећа у којој је у мају ове године погинуо ирански председник Ебрахим Раиси, тврди конзервативац, проузрокована је лошим временским условима и немогућношћу летелице да издржи терет који је носила, пренела је данас иранска полу-приватна новинска агенција Фарс позивајући се на неименовани безбедносни извор упознат са коначним резултатима истраге.
Фото: Танјуг/АП
У прелиминарном извештају иранске војске о смртоносној хеликоптерској несрећи у планинској области близу границе са Азербејџаном објављеном у мају, наводи се да до сада нису пронађени докази о људској грешци или нападу на летелицу, преноси Ројтерс.
- Истрага у вези са падом хеликоптера ајатолаха Раисија је завршена и утврђено је да је у питању била несрећа - рекао је безбедносни извор агенције Фарс.
Идентификована су два разлога несреће: временски услови који нису били погодни и непрописна тежина терета који је летелица носила што је довело до удара у планину, додао је извор агенције Фарс.
Истрагом је установљено да је у хеликоптеру било два путника више од броја путника прописаног безбедносним протоколом.
БОНУС ВИДЕО:
ПАКИСТАН ЛАНСИРАО ПРВУ БАЛИСТИЧКУ РАКЕТУ: Пројектил опремљен јединственим навигационим системом
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)