СТИГАО АПЕЛ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА: Хитно позвали зараћене стране да прекину сукоб

ГЕНЕРАЛНИ секретар Уједињених нација Антонио Гутереш дубоко је забринут због ескалације сукоба између Израела и либанске милитантне групе Хезболах и позвао је обе стране да одмах прекину непријатељства, изјавио је данас Гутерешов портпарол Стефан Дижарик.

СТИГАО АПЕЛ УЈЕДИЊЕНИХ НАЦИЈА: Хитно позвали зараћене стране да прекину сукоб

Фото ИДФ

Према његовим речима, ескалација сукоба угрозила је и либанско и израелско становништво, као и регионалну безбедност и стабилност, пренео је Ројтерс.

Израел је данас покренуо нападе на ракетне лансере Хезболаха у Либану, а терористичка група је испалила 230 пројектила на север Израела.

БОНУС ВИДЕО: РУСКА СЕВЕРНА ФЛОТА: Погледајте вежбе противподморничког ратовања у Баренцовом мору

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)