ЛОНДОН: Пропалестински марш, ухапшена двојица контрадемонстраната

Танјуг

07. 09. 2024. у 18:24

ДЕСЕТИНЕ хиљада људи учествовало је данас на пропалестинском маршу у Лондону позивајући на прекид ватре у Гази, а полиција је ухапсила најмање двојицу контрадемонстранта који су покушали да ометају скуп.

ЛОНДОН: Пропалестински марш, ухапшена двојица контрадемонстраната

Фото: Танјуг/АП Пхото


На снимцима постављеним на друштвеним мрежама виде се активисти који држе антиизраелске, пропалестинске натписе и узвикују слоган "Од реке до мора, Палестина ће бити слободна".

Марш, који је организовала Палестинска кампања солидарности, почео је у улици Риџент у центру Лондона нешто после 13.30 часова и кренуо ка израелској амбасади у близини Кенсингтонске палате.

Демонстранти су носили натписе "Стармер има крв на рукама" док су кретали са раскрснице Пикадили.

Марш је накратко заустављен када су најмање два контрадемонстранта блокирала поворку испред хотела Парк Лејн у близини Грин парка.

Један је држао натпис "Хамас је терориста" пре него што је полиција обојицу привела.

Ово су 18. демонстрације које организује Палестинска кампања солидарности од октобра 2023. године.

Пропалестински марш у Лондону, полиција ухапсила двојицу контрадемонстраната

БОНУС ВИДЕО: ПРОПАЛЕСТИНСКИ ПРОТЕСТАНТИ У ВАШИНГТОНУ: Погледајте како спаљују лик Нетанјахуа

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: Путин убија много украјинских војника

ТРАМП ОТКРИО КОЛИКО ЉУДИ НЕДЕЉНО ГИНЕ У УКРАЈИНИ: "Путин убија много украјинских војника"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да је незадовољан понашањем руског председника Владимира Путина и навео да разматра нове санкције против Русије.

08. 07. 2025. у 20:36

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

Коментари (0)

КО ЈЕ МАРКАНТНИ ТЕРАПЕУТ КОЈИ ЈЕ ЗАВЕО ЏЕНИФЕР АНИСТОН? Бави се хипнозом и пише књиге, његове речи помажу многима