ДА ЛИ ЋЕ БАЈДЕН ДОЗВОЛИТИ УКРАЈИНИ ДА ГАЂА РУСЕ? Огласио се Блинкен о ракетама дугог домета
ДРЖАВНИ секретар САД Ентони Блинкен изјавио је данас да председник САД Џозеф Бајден "не одбацује могућност" да дозволи Украјини да испаљује ракете дубоко унутар руске територије.
Foto: Profimedia
Блинкен је у интервјуу за Скај њуз рекао да је Иран обезбедио Москви ракете кратког домета и да ће их "руски председник Владимир Путин највероватније искористити у наредних неколико недеља приликом напада на Украјину".
Упитан да ли би Вашингтон одобрио такав потез, уколико се разбукта конфликт, Блинкен је одговорио да су САД учиниле све да Украјина добије "оно што јој је потребно, како би била ефикасна у одбијању руске агресије", од фебруара 2022. године.
Међутим, додао је да Вашингтон такође мора да разматра друге факторе, као што је питање да ли украјинске снаге могу да користе "софистициране системе" које им обезбеђују западни савезници и да ли могу да их одржавају.
- Све то мора да се узме у обзир. Али оно што могу да кажем је да смо прилагодили сваки корак током рата и наставићемо тако, што значи, не одбацујемо ништа у овом тренутку. Никада нисмо ни одбацили. Али када донесемо одлуку, желимо да се то уради на прави начин, како би помогло Украјинцима да остваре напредак који желе - поручио је Блинкен.
Препоручујемо
"ЧЕКАМО НАРЕЂЕЊЕ ПУТИНА ЗА РАТ" Хитно се огласио Кадиров: Спремни смо да реагујемо одмах
03. 12. 2025. у 22:30
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ИСПЛИВАО СНИМАК: Шериф пева - "Смрадови су преко Дрине прешли" - а тврди да песму никад није изводио
БУРА око фотографије и снимка фолкера Аце Лукаса са Насером Орићем, некадашњим командантом јединица Армије РБиХ у подручју Сребренице током рата у Босни и Херцеговини, не стишава се. И даље актери "кафанског сусрета" изазивају велику пажњу, а сад је у центру певач Шериф Коњевић, који је позвао српског певача да присуствује приватној прослави у ресторану у центру Сарајева, где је био позван и Насер Орић.
02. 12. 2025. у 12:35
Коментари (0)