АМЕРИЦИ ПРЕТИ КАТАСТРОФА, А ВИ ДРЖИТЕ ДЕБАТЕ: Захарова оштро критиковала суочавање Трампа и Камале
ПОРТПАРОЛ руског Министарства спољних послова Марија Захарова упоредила је председничку дебату у САД са бокс-мечом на „Титанику“.

Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
- Сама формулација питања (ко је победио у дебати) је помало чудна. Хајде да представимо ситуацију другачије, погледајмо слику мало шире. Имамо ‘Титаник’ – моћан, веома скуп... На том истом ‘Титанику’ одржава се меч два позната борца, на пример, боксера, кик-боксера или неког другог, џијуџицу - рекла је Захарова за Спутњик.
Она је предложила да се замисли да након завршетка таквог меча људи расправљају о томе ко је победио.
- Какве везе то има? До леденог брега остало је још 15 минута - истакла је Захарова.
Према њеној оцени, САД иду ка катастрофи, док остатак света покушава да се спасе. Осим тога, пратити дебату у Сједињеним Америчим Државама нема смисла, пошто амерички политичари не покушавају да се ослоне на чињенице и не одговарају за своје речи.
- (Кандидати) говоре ствари које одмах сами побијају. Или оповргавају водитељи ових дебата... Још једном гледамо представу коју изводе људи који, очигледно, нису одговорни за своје речи, никако, никада - приметила је Захарова.
Према њеном мишљењу, светска заједница је забринута због ових дебата, јер је значајан део њих посвећен глобалној агенди.
- Кога ће, како и у којој мери (САД) казнити следећи пут – новцем, политичким одлукама, санкцијама и тако даље - објаснила је она.
У Сједињеним Америчким Државама одржана је прва дебата између кандидата Републиканске и Демократске странке на предстојећим председничким изборима у новембру, бившег председника Доналда Трампа и актуелне потпредседнице Камале Харис.
(Спутњик)
Препоручујемо

РАТ У УКРАЈИНИ: Британија одлучила да дозволи Кијеву да користи ракете Сторм Шедоу; Оборен дрон изнад Белгородске области
11. 09. 2024. у 07:35 >> 23:38


„ВОЛСТРИТ ЏУРНАЛ“ АНАЛИЗИРА: Све више Украјинаца подржава идеју преговора са Москвом
10. 09. 2024. у 15:55

ВУЧИЋ НА ПИТАЊЕ БИ-БИ-СИ-ЈА О ТРАМПУ МЛАЂЕМ: За нас је важно да превазиђемо оптерећења из 1999. године
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима из Палате Србија, а питање му је поставио новинар Би-Би-Си-ја о сусрету са Доналдом Трампом Млађим.
14. 03. 2025. у 19:17

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ПОСВАЂАО СРБЕ И ХРВАТЕ: Маск рекао ОДАКЛЕ је Тесла и КОЈЕ је националности
ПРЕКО 13.000 лајкова је добио овај пост власника "Тесле".
13. 03. 2025. у 21:39
Коментари (0)