РАЗОРНИ ЦИКЛОН СТИГАО ИЗНАД МЕДИТЕРАНА: Стручњак упозорава - Ови делови биће на удару грмљавине и пљускова

В.Н.
В.Н.

18. 09. 2024. у 22:01

ПРЕТХОДМЕ седмице снажан циклон донео је катастрофалне последице и поплаве централној Европи. Пало је и више од 400 литара кише по квадратном метру, што су вишемесечне количине падавина. На најјачем удару циклона нашле су се Аустрија, Чешка, Словачка и југозапад Пољске. У Алпима је пало и до два метра снега.

РАЗОРНИ ЦИКЛОН СТИГАО ИЗНАД МЕДИТЕРАНА: Стручњак упозорава - Ови делови биће на удару грмљавине и пљускова

Foto: Profimedia

Потом се циклон током викенда својим центром премештао са севера преко Панонске низије и севера Војводне ка Карпатима, да би потом имао ретроградно кретање и стигао у Ђеновски залив.

Циклон се данас налази над централним пределима Медитерана и снажно утиче на време у овом подручју.

Данас се на удару врло обилних пљускова и јаких олуја са грмљавином налазе Италија и Малта. Понегде се очекују олујни ветрови и врло обилне падавине, уз појаву поплава и бујица, појашњава Ђорђе Ђурић.

Циклон ће снажно утицати и на време изнад Јадранског мора, уз врло обилне пљускове са грмљавином, уз олујно југо. Део пљускова са грмљавином стићи ће и до црногарске и хрватске обале.

Иначе, циклон ће утицати и на време у Србији, а све до петка јужније од Саве и Дунава биће кише и пљускова са грмљавином.

Иако се очекују повремене олује и обилне падавине, циклон изнад централног Медитерана неће бити разоран као што је био изнад централне Европе.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ ГЕНЕРАЛНУ ПРОБУ ВЕЖБЕ ,,ЗАСТАВА 2024”

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

И ТРЕБА ДА ВОЛИ МЛАЂЕ, ШТА ЋЕ ЈОЈ ДЕДЕ: Проговориле Дарине комшије - откриле с ким је виђају