МАСК: Демократе желе Американцима да одузму слободу говора

Биљана Ристивојевић

03. 10. 2024. у 09:40

НАЈБОГАТИЈИ човек света Илон Маск сматра да Демократска странка отворено покушава да грађанима САД ускрати право на слободу говора.

МАСК: Демократе желе Американцима да одузму слободу говора

Фото: ЕПА

- Демократска странка отворено жели да вам одузме слободу говора под изговором [борбе] против онога што сматрају говором мржње - написао је он на својој страници на Иксу.

Претходно је републикански кандидат за потпредседника САД Џејмс Дејвид Венс назвао цензуру главном претњом демократији у Сједињеним Државама. Према Венсовим речима, потпредседница Камала Харис, која се бори за највишу функцију у држави, „жели да ућутка људе, да не износе своје мишљење“.

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим (ВИДЕО)

СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.

17. 02. 2026. у 20:01

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

Коментари (0)

УПОРНОСТ ИХ ГУРА НАПРЕД: Ова три хороскопска знака имају моћ да мењају свет