АРАГЧИ У ПОСЕТИ САУДИЈСКОЈ АРАБИЈИ: Ево о чему ће разговарати током предстојеће турнеје
ИРАНСКИ министар спољних послова Сејед Абас Арагчи рекао је да ће посетити Саудијску Арабију и друге земље у региону како би разговарао о начинима за заустављање израелских злочина у Појасу Газе и Либану.

танјуг
Обраћајући се новинарима на маргинама конференције поводом годишњице операције Ал Акса, одржане у уторак у Техерану, Арагчи је рекао да наставља са консултацијама са странцима о регионалном развоју, преноси ИФП.
Указујући на своје дипломатске напоре да оконча рат у Гази током недавне посете Њујорку за састанак Генералне скупштине Уједињених нација и наредних путовања у Доху, Бејрут и Дамаск, Арагчи је рекао да ће наставити са посетама вечерас.
- Покушавамо да предузмемо мере да зауставимо (израелске) злочине - рекао је он и открио своје планове да посети Саудијску Арабију и друге земље у региону.
Потврђујући иранску политику подршке снагама отпора и његове напоре да оконча злочине ционистичког режима, Арагчи је поновио да Иран не тражи рат, нити га се плаши.
Упитан о реторици израелског режима о војној акцији против Ирана, министар спољних послова је истакао да је Техеран спреман за сваки сценарио и да је идентификовао "све неопходне мете" на окупираним територијама.
- Наша политика је да прекинемо сукобе и да постигнемо прекид ватре који је прихватљив и сагласан са отпором - додао је високи дипломата.
БОНУС ВИДЕО:
ЗГРАДЕ И ВОЗИЛА ГОРЕ: Погледајте Белгород након гранатирања
Препоручујемо

РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Број погинулих у израелском нападу на Дамаск повећао се на седам
08. 10. 2024. у 09:23 >> 22:30

ОВА МАЈКА ЈЕ ПОСЕБНА: Разлог су њена деца, а ево и зашто (ВИДЕО)
ОНИ су Илија, Јована и Василије Хаџи-Пурић, полазници Центра за таленте "Никола Тесла".
10. 09. 2025. у 12:13 >> 20:43

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДУБОКО РАЗОЧАРАН - ПОПОВИЋЕВ КУМ ОТКРИО: "Лепа Брена Сузану уопште није звала, нити је дошла саучешће да изјави"
ФОЛКЕР не крије разочарење.
11. 09. 2025. у 11:26
Коментари (0)