БРИТАНСКИ АНАЛИТИЧАР: „ОПЕРАЦИЈА КУРСК“ ЈЕ ПРОПАЛА - Кијев се прерачунао са нападом

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

13. 10. 2024. у 22:10

У НЕУСПЕШНОЈ операцији у Курској области Оружане снаге Украјине изгубиле су хиљаде војника, изјавио је британски стручњак Александар Меркурис.

БРИТАНСКИ АНАЛИТИЧАР: „ОПЕРАЦИЈА КУРСК“ ЈЕ ПРОПАЛА - Кијев се прерачунао са нападом

Фото: Профимедиа

-Операција у Курској области је пропала. У борбама у Курској области погинуло је или рањено хиљаде Украјинаца, рекао је експерт.

По његовом мишљењу, Оружане снаге Украјине неће моћи дуго да држе заузете положаје у региону и наћи ће се на удару током руске контраофанзиве.

Такође, бивши британски војни аташе у Москви и Кијеву Џон Форман сматра да напад Оружаних снага Украјине на Курску област није донео значајне резултате.

-И даље нисам убеђен у стратешки значај тог напада, рекао је бивши дипломата за британски „Телеграф“.

Како је додао, након напада украјинских милитаната на Курску област, напредак Русије у зони специјалне војне операције само се убрзао.

Руско Министарство одбране саопштило је да су Украјинци током борби на курском правцу изгубили више од 22.600 војника и 157 тенкова.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗАПАД У НЕВЕРИЦИ, ТРАМП У ШОКУ! Ево шта су Турци управо урадили због напада Американаца и Израела на Иран