ЛУКАШЕНКО ПРИЗНАО: Белорусија ће олакшати размену тела и затвореника између Русије и Украјине

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

26. 10. 2024. у 13:23

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је да ће Белорусија наставити да олакшава процес размене тела и затвореника између Русије и Украјине.

ЛУКАШЕНКО ПРИЗНАО: Белорусија ће олакшати размену тела и затвореника између Русије и Украјине

Фото: Профимедиа/Илустрација

Лукашенко је то рекао у интервјуу за руску НТВ на маргинама самита БРИКС-а у Казању у Русији, пренела је агенција Белта.

Белоруски председник је навео да и даље постоје одређени контакти између Белорусије и Украјине, истакавши да Минск директно учествује у процесу размене тела и ратних заробљеника између Русије и Украјине, иако су, како је подсетио, медији јавили да у том процесу посредују Уједињени Арапски Емирати.

- Ово се све дешава на нашој територији - рекао је Лукашенко.

Он је подсетио да су последње такве размене организоване недавно. 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Коментари (0)

Имала сам тешку операцију: Прва изјава Зорице након повратка у Пинкове звезде - Кемиш је лежао са мном, био ми је највећа подршка