''ДА УКРАЈИНА ПОВУЧЕ ТРУПЕ, ПРИЗНА НОВЕ РУСКЕ РЕГИОНЕ...'' Лавров обавестио амбасадоре БРИКС-а о приступу решавања украјинске кризе

29. 10. 2024. у 18:16

РУСКИ министар је нагласио да Москва у контексту украјинског решења очекује да Украјина повуче трупе из свих региона Руске Федерације, призна нове руске регионе, одбаци захтев за чланство у НАТО-у, обавеже се на потпуно и загарантовано обезбеђивање права рускофоног становништва у тој земљи и да Запад укине санкције Русији.

ДА УКРАЈИНА ПОВУЧЕ ТРУПЕ, ПРИЗНА НОВЕ РУСКЕ РЕГИОНЕ... Лавров обавестио амбасадоре БРИКС-а о приступу решавања украјинске кризе

Фото АП

Руски министар спољних послова Сергеј Лавров разговарао је са амбасадорима земаља БРИКС-а у Русији о ситуацији у Украјини и пренео им руске приступе решавању кризе на основу иницијативе руског председника Владимира Путина.

Дошло је до детаљне размене мишљења о ситуацији у Украјини и око ње, наводи се у саопштењу руског Министарства спољних послова.

- Руска страна је детаљно објаснила саговорницима фундаменталне приступе решавању украјинске кризе на основу иницијативе Владимира Путина предложене 14. јуна - наводи се у саопштењу.

Лавров је нагласио главне елементе позиције Москве које укључују – повлачење украјинских трупа из свих региона Руске Федерације, признавање нових руских региона, као и да Кијев одбаци захтев за чланство у НАТО-у, Запад укине санкције Русији и Украјина се обавеже на потпуно и загарантовано обезбеђивање права русофоног становништва у тој земљи.

Било је речи и о начинима даљег јачања стратешког партнерства у оквиру БРИКС-а у светлу резултата 16. самита одржаног у Казању.

Састанак Лаврова са шефовима дипломатских мисија протекао је у "пријатељској и конструктивној атмосфери".

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО: СТИГАО ЛАВРОВ: Колона аутомобила са шефом руске дипломатије улази у Београд

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

ТРАМП НАЦРТАО НОВЕ МЕТЕ, ПРЕТИ ОД АМЕРИКЕ ДО ЕВРОПЕ! Шок у Каракасу, потпуни заокрет Мадурове потпредседнице

САД су у суботу у војној акцији у Каракасу отеле председника Венецуеле Николаса Мадура и његову супругу Силију Флорес, који су спроведени у Градску притворску јединицу у Њујорку, где ће им се судити по оптужници за кријумчарење наркотика. Пратимо уживо најновији развој догађаја након драматичне америчке операције у Венецуели.

05. 01. 2026. у 08:27 >> 09:38

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

НЕ ДОТИЧЕ ИХ ПИСАЊЕ МЕДИЈА: Чеда је ЉУБАВ - поносан сам што га имам