БЕЗ ДРУШТВЕНИХ МРЕЖА ЗА МЛАЂЕ ОД 16 ГОДИНА? Премијер Аустралије најавио увођење новог закона

07. 11. 2024. у 11:46

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албаниз најавио је данас увођење закона којим ће се малолетницима млађим од 16 година забранити коришћење друштвених мрежа.

БЕЗ ДРУШТВЕНИХ МРЕЖА ЗА МЛАЂЕ ОД 16 ГОДИНА? Премијер Аустралије најавио увођење новог закона

Фото: Илустрација

Закон ће бити представљен у парламенту Аустралије током последње две недеље заседања ове године, почевши од 18. новембра, преноси Скај њуз.

Албаниз је рекао да ће старосна граница ступити на снагу годину дана након усвајања закона, док ће платформе друштвених мрежа, укључујући Фејсбук, Инстаграм, X и Тик-ток искористити тих 12 месеци да деактивирају профиле аустралијских грађана млађих од 16. Мрежа Јутјуб ће вероватно такође потпасти у делокруг закона, рекла је аустралијска министарка комуникација Мишел Роуланд.

Платформе ће бити кажњене због прекорачења старосне границе, али малолетна деца и њихови родитељи неће.

- Терет ће бити на платформама друштвених мрежа да покажу да предузимају разумне кораке да спрече приступ (млађима од 16). Неће бити на родитељима или младим људима - рекао је Албаниз.

Неће бити изузетака за децу која имају сагласност родитеља или која већ имају налоге, али Албаниз је истакао да ће изузетак имати особе којима су друштвене мреже неопходне за приступ образовним услугама.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

ЕКСКЛУЗИВНО: Највећа звезда Аустралије за "Новости" о победи над Србијом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

ГРОБАРИ У ШОКУ, ДЕЛИЈЕ У ЕУФОРИЈИ! Звезда продаје фудбалера за толико новца да може одмах да купи ЦЕО ПРВИ ТИМ ПАРТИЗАНА!