САДА И ЗВАНИЧНО: Белорусија постала партнер БРИКС-а

Биљана Ристивојевић

11. 11. 2024. у 12:17

БЕЛОРУСИЈА се званично придружила партнерима БРИКС-а, саопштила је прес-служба Министарства спољних послова земље.

САДА И ЗВАНИЧНО: Белорусија постала партнер БРИКС-а

Фото: Profimedia

Председник републике Александар Лукашенко упутио је 5. новембра писмо руском лидеру Владимиру Путину у којем је изразио спремност републике да се придружи БРИКС-у као партнер.

- Белорусија је потврдила своју усклађеност са неопходним стандардима и критеријумима и пристала да следи водеће принципе модела земаља-партнера БРИКС-а - наводи се у саопштењу на сајту белоруског Министарства спољних послова.

У међувремену, Намибија и Уганда су изразиле интересовање за учешће у БРИКС-у.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ДОГОДИО се преокрет у најбруталнијем рату и то захваљујући Владимиру Путину, председнику Русије. Наиме, суданске оружане снаге заузеле су Картум избацивши из делова суданског главног града побуњенике из Снага за брзу подршку. Реч је о важној прекретници у сукобу који ту афричку земљу пустоши већ две године.

31. 03. 2025. у 08:39

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери убице циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.

29. 03. 2025. у 19:25

Коментари (0)

ДОК СУ СВИ ГЛЕДАЛИ ШТА СЕ ДЕШАВА У МАЈАМИЈУ... Ево шта ради Роџер Федерер (ФОТО)