СТУДЕНТКИЊА СЕ УБИЛА ЈЕР ЈЕ ПАЛА ИСПИТ, КАСНИЈЕ СТИГЛА ИСПРАВКА ДА ЈЕ ПОЛОЖИЛА Родитељи очајни, добили извињење Универзитета
СТУДЕНТКИЊА Маред Фолкс (21) била је очајна када је примила мејл са Универзитета у Кардифу где јој је саопштено да је пала на испиту због чега је извршила самоубиство.
FOTO: Privatna arhiva
Девојка је повукла очајнички потез јер је била уверена да неће моћи да упише трећу годину фармације.
Током истраге у октобру 2021. године, откривено је да је речено да је Маред наводно пала испит са резултатом од 39 процената, а уствари је испит положила са 62 процента.
Њени родитељи Иона и Глингвин Фолкс добили су извињење од шефова универзитета - који су обећали да ће поједноставити испитни процес, пише Daily mail.
Међутим, они сада позивају универзитете да обезбеде бољу бригу за своје студенте након "шокантног" недостатка комуникације који је довео до смрти њихове ћерке.
Девојка је извршила самоубиство 8. јула 2020. године.
"Отишла је тог дана верујући да је пала годину и да не може да се врати на факултет. Никада више нисмо били исти. Ова породица је заувек нестала", рекла је мајка.
Сада њена породица покушава да подигне свест о стопи самоубиства у Великој Британији. Подаци говоре да чак 100 студената годишње се убије због проблема на факултету.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: МЕСТО ТРАГЕДИЈЕ НА НОВОМ БЕОГРАДУ: Пронаћена тела жене и мушкарца
Препоручујемо
ШОК НА СУЂЕЊУ ЗА УБИСТВО БЕОГРАЂАНКЕ АНЕ ВОЛШ: Стигла неочекивана вест из суда
10. 11. 2024. у 23:05
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)