ПУТИНОВЕ ЦРНЕ СЛУТЊЕ СЕ УПРАВО ОБИСТИНИЛЕ: Почиње нова фаза рата у Украјини

17. 11. 2024. у 22:29

РУСКИ председник Владимир Путин још увек није реаговао на дозволу Сједињених Америчких Држава да Украјина користи западне ракете дугог домета дубоко у Русији, али је о томе говорио у прошлости.

ПУТИНОВЕ ЦРНЕ СЛУТЊЕ СЕ УПРАВО ОБИСТИНИЛЕ: Почиње нова фаза рата у Украјини

профимедиа/Новости илустрација

Путин је још у септембру упозорио Запад да не дозволи Украјини да користи западне ракете за удар на руску територију.

Он је изјавио да ће Москва размотрити ово „директно учешће“ земаља НАТО-а у украјинском рату, рекавши да ће то „значајно променити саму суштину, природу сукоба“.

- То ће значити да се земље НАТО-а, САД и европске земље боре против Русије - рекао је Путин.

Подсећамо, Председник САД Џо Бајден одобрио је прву употребу ракета дугог домета које су САД испоручиле за ударе унутар Русије, рекли су амерички званичници, преноси Њујорк тајмс.

Оружје ће вероватно у почетку бити употребљено против руских и севернокорејских трупа у одбрани украјинских снага у региону Курск на западу Русије, рекли су званичници.

Фото: Профимедиа

Бајденова одлука је велика промена у политици САД

ATACMS (Army Tactical Missile System) је тактички балистички ракетни систем који производи америчка компанија Лоцкхеед Мартин.

Овај систем користи високо прецизне ракете земља-земља, које се испаљују из вишецелијских ракетних бацача, попут М142 ХИМАРС и М270 МЛРС.

Главна сврха ATACMS је пружање дугометражне ватрене подршке против стратешких циљева, попут командних центара, складишта муниције и важних инфраструктурних објеката.

Раније данас, појавила се информација да би додатних 100.000 севернокорејских војника могло да стигне у Русију.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ЦСГ ИЗВЕШТАЈ О РЕЗУЛТАТИМА ЗА ЦЕЛУ 2025. ГОДИНУ: Приходи изнад очекивања, марже у складу са ИПО пројекцијама