УКРАЈИНЦИ НАПАЛИ РУСКО СКЛАДИШТЕ ОРУЖЈА: Тврде да се ту крије муниција Северне Кореје (ФОТО/ВИДЕО)

УКРАЈИНСКЕ снаге напале су ноћас руско складиште муниције у граду Карачев у Брјанској области, саопштио је Генералштаб Оружаних снага Украјине.

УКРАЈИНЦИ НАПАЛИ РУСКО СКЛАДИШТЕ ОРУЖЈА: Тврде да се ту крије муниција Северне Кореје (ФОТО/ВИДЕО)

Фото: Твитер принтксрин/ MAKS 24

Ово саопштење долази након што су руске власти пријавиле нападе дроновима на погранични регион, тврдећи да није било штете или жртава.

Руска противваздушна одбрана је 19. новембра уништила 12 дронова изнад територије Брјанске области, саопштило је руско Министарство одбране.

 

 

 

Украјинци гађали руско складиште оружја

Становници Карачева пријавили су експлозије и детонације, а овај град се налази више од 100 километара од украјинске границе.

Око 2.30 часова чуло се 12 секундарних експлозија, саопштио је Генералштаб Украјине.

- Наставиће се уништавање руских складишта муниције како би се зауставила руска агресија на Украјину - наводи се у саопштењу војске.

 

 

 

У објекту била муниција из Северне Кореје

Андриј Коваленко, шеф украјинског Центра за борбу против дезинформација при Савету за националну безбедност и одбрану, тврди да је циљ напада био 67. арсенал руске Главне управе за ракете и артиљерију.

Он је рекао да се у објекту налазила артиљеријска муниција, укључујући севернокорејску муницију, КАБ вођене бомбе, противавионски пројектили и муниција за ракетне бацаче.

(Блиц)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову