НЕБЕНЗЈА: Вето САД на резолуцију СБ о прекиду ватре у Гази - несавесан и нехумани чин
СТАЛНИ представник Русије при Уједињеним нацијама Василиј Небензја изјавио је да данашњи вето САД на нови нацрт резолуције Савета безбедности о прекиду ватре у Појасу Газе представља "несавестан и нехумани чин".
Фото: AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez
Небензја је нагласио да ће Русија наставити да се снажно залаже за прекид израелског насиља над Палестинцима.
САД су уложиле вето на резолуцију Савета безбедности Уједињених нација о прекиду ватре у Појасу Газе, јавиле су агенције.
Четрнаест чланица СБ гласало је за резолуцију, а САД су уложиле вето, пренела је Ал Џазира.
Резолуцијом се позива на "тренутни, безусловни и трајни прекид ватре" у Појасу Газе и одвојено се захтева ослобађање талаца које држи палестинска милитантна група Хамас.
Неименовани високи амерички званичник рекао је новинарима пре гласања да ће САД уложити вето уколико резолуција буде стављена на гласање у садашњем облику.
Он је истакао да ће САД подржати само резолуцију која експлицитно позива на хитно ослобађање талаца као део прекида ватре у Појасу Газе.
Званичник је оптужио чланице Савета безбедности да одбијају покушаје за постизање
компромиса у вези са резолуцијом, посебно Русију и Кину, пренео је Ројтерс.
- Уочи потенцијалног гласања о тој резолуцији, Велика Британија је данас предложила нове формулације које би САД подржале као компромисно решење, али је то одбијено - навео је завничник, оптужујући Русију и Кину да су охрабривале друге чланице СБ да одбију британски предлог.
БОНУС ВИДЕО: ОКРШАЈ У ЦРВЕНОМ МОРУ: Хути напали танкер са нафтом
Препоручујемо
НЕБЕНЗЈА: САД куповале време за Израел како би се наставило истребљење у Гази
13. 11. 2024. у 07:51
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)