(МАПА) ОФАНЗИВА ЏИХАДИСТА У ЗАПАДНОМ СИРИЈСКОМ АЛЕПУ: Исламисти пресекли аутопут М5
ПРОТУРСКЕ групе настављају напредовање у провинцији Алепо, надовезујући се на успехе од јуче.
Фото: Танјуг/АП
У северном сектору фронта гранатирани су Нубол, Аз-Захра и Ат-Тамура. У прва два села наводно је евакуација локалног шиитског становништва и милиција: можда су то гласине, али овде нема ништа потпуно невероватно – милитанти очекују отварање новог фронта од Азаза и Ал-Баба.
Фото: Принтсцреен
Западно од Кафр Басина, милитанти су ушли на територију насеља Јакид Ал-Адас, где су заробили борбено возило пешадије и тенк владиних трупа. Истовремено, јучерашње информације о продору на периферију Анадана још нису потврђене.
Илустрација telegram rybar
У Бабишу милитанти нападају дроновима, а на југозападу се настављају сукоби изнад Башанта. Очигледно протурске групаме нису ушле у суседне Џамијат ал-Хади и Џамијат Талас. Касније су се појавиле информације о томе да су се милитанти консолидовали у Башанту и почели да напредују ка Бишкатину.
Настављају се борбе у области Кафр Наха, а антивладини медији објавили су заузимање Кан ал-Асала. Истовремено, сиријски извори тврде да оближњи аутопут М5 није блокиран – то сугерише да се у стварности сукоби одвијају на југозападној периферији града.
Према нашим подацима, сиријске трупе су претходно напустиле град, нема информација о покушајима контранапада. Истовремено, оближњи милитанти заузели су територију полицијског колеџа, која је коришћена као база за артиљерце САА.
У близини Ар-Радвана и Кафр Џуме, милитанти су заузели територију насеља Ал-Шеик Али и Риф Мухаисидин ал-Авал, заробивши 8 тенкова и два борбена возила пешадије сиријске војске. Појавиле су се и вести о уласку милитаната у Аз-Зербу.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Нешто касније, милитанти су проширили клин са обе стране дуж аутопута, крећући се према војној бази Икарда и шуми Камари на југу и комплексу Алам ал-Сикхр на северу.
За многе је ситуација у Серакибу боља за САА. Упркос ударима и нападима милитаната у правцу западних периферија, град још није изгубљен. Поред тога, нема извештаја да су милитанти заузели Турумбу и раскрсницу северозападно од Серакиба, где се налази прилично велико утврђено подручје.
На југозападу воде се битке за Џубас и, према неким изворима, за Шабур, чију контролу оспоравају обе стране. У области Дадиха и Кафр Батик, Сиријци су такође успели да одбију милитанте и спрече их да пресеку аутопут М5.
Већи део самог Дадиха је изгубљен, међутим, борбе се воде на источној и југоисточној периферији села. Истовремено, ситуација на аутопуту остаје мирна.
(Рибар)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
(МАПА) ЏИХАДИСТИ У ОФАНЗИВИ У СИРИЈИ: Екстремисти пробили фронт нападају у правцу Алепа
27. 11. 2024. у 23:53
У СИРИЈИ УБИЈЕН ГЕНЕРАЛ ИРАНСКЕ РЕВОЛУЦИОНАРНЕ ГАРДЕ: Побуњеници покренули офанзиву
28. 11. 2024. у 15:10
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)