ОБАРА И "НЕВИДЉИВЕ" И БАЛИСТИЧКЕ РАКЕТЕ: Руски панцир против обара стелт дронове и АТАЦМС ракете
ПОСАДА руског ракетног противваздушног система 96К6 „панцир-С1“ демонстрирала је умеће пресретања противничког стелт дрона са малом рефлектујућом површином који се нашао у елевационом углу од +55 - 70 степени у односу на борбено возило, саопштио је Први канал.
Фото: Принтскрин
Како је рекао војни експерт Евгеније Даманцев, на основу забележеног временског интервала од пет секунди између тренутка лансирања ракетног пресретача 57Е6 и погађања дрона, као и познате брзине лета од 1.300 метара у секунди, може се утврдити да је мета погођена на висини од 4.700 метара и са удаљености од око 5.300 метара.
-На сличан начин, на основу радарских података, посаде "панцира-С1" могу да пресретну ракете типа 'атакамс блок ИA' у крајњој фази лета док лете ка објекту брзином од 750 до 900 метара у секунди, рекао је Даманцев.
„Ростех“ је раније представио нову верзију „панцира“ – систем „панцир-СМД-Е“ који је предвиђен за заштиту индустријских и административних објеката од масовних напада дронова.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
МОЋНА АРМИЈА СПРЕМНА ЗА РАТ: Руска војска обучила више од 300.000 људи у резерви (ВИДЕО)
02. 12. 2024. у 19:00
СЕВЕРНА КОРЕЈА СНАБДЕВА РУСИЈУ СМРТОНОСНИМ ОРУЖЈЕМ: "Са тиме држе Сеул на нишану"
02. 12. 2024. у 18:06
ЈЕДНА ГРЕШКА ИХ КОШТАЛА ЖИВОТА: Откривен узрок несреће у којој су страдали Ана Радовић и њен пријатељ (ФОТО)
АУТОМОБИЛ са телима Ане Радовић (20) и Александара Масалушић (37) пронађен је јуче на магистралном путу Пожега-Чачак, а прве информације из истраге указују да је узрок тешке несреће пребрза вожња, односно неприлагођена брзина условима на путу.
27. 11. 2025. у 18:47
У ХИТНОЈ ПОМОЋИ СЕ ЈАВИЛИ НА ПОЗИВ СА АНИНОГ ТЕЛЕФОНА: "Новости" откривају шта се дешавало након страшне несреће код Чачка
АНА Радовић (20) из Чајетине и њен пријатељ Александар Масалушић (37) погинули су у тешкој саобраћајној несрећи у Овчарско-кабларској клисури, када су се сурвали са пута Чачак-Пожега, а након несреће са Аниног телефона "ајфон" упућен је позив хитној помоћи, сазнају "Новости".
27. 11. 2025. у 14:19
ОЛИВЕРА СМЕЊЕНА: Нови уредник на РТС - муж познате певачице, дуго је на јавном сервису
НА ТОЈ позицији у РТС-у је годинама уназад била Оливера Ковачевић.
26. 11. 2025. у 12:55
Коментари (0)