БИВШИ ЛИДЕР КАТАЛОНИЈЕ ХОЋЕ ДА РУШИ ВЛАДУ ШПАНИЈЕ: Тражи иницијативу за гласање о поверењу премијеру
БИВШИ лидер Каталоније Карлес Пуџдемон данас је објавио да је његова странка Заједно за Каталонију затражила да премијер Шпаније Педро Санчез покрене иницијативу да се у доњем дому парламента гласа о поверењу његовој влади.

Фото: Shutterstock
Бивши лидер Каталоније казао је да више од годину дана након тог споразума, нема политичке воље Санчеза да примени оно што је тада договорено.
Како је указао Пуџдемон, досадашња динамика не даје довољно основа за поверење у премијера.
Извори у влади су реаговали на ову иницијативу уверавањем да ће наставити да сарађују са посланичким групама у парламенту како би обезбедили да се споразум испуни.
Они су на тај начин искључили могућност усвајања захтева Пуџдемонове партије да се гласа о поверењу премијеру, што, према шпанском Уставу, мора да иницира председник Владе.
Лидер конзервативне Народне партије (PP) Алберто Нуњез Феихо казао је поводом Пуџдемонове иницијативе да би њено усвајање било велика грешка.
Он је истакао да је PP увек говорила да Санчез није достојан поверења, али да би усвајање иницијативе о гласању о поверењу у овом тренутку само довело или до даљих уступака сепаратистима, или до распада у скупштини.
Актуелни премијер је успео пре годину дана да обезбеди још један мандат на челу шпанске владе, али је био приморан да направи велике уступке Пуџдемоновој партији.
Каталонска сепаратистичка партија подржала је тада Санчеза, четири месеца након парламентарних изборима на којима ниједна партија није освојила потребну већину.
БОНУС ВИДЕО: ''ГЛЕДАТЕ У ВУЧИЋА?'' Санчез се са бине обратио председнику Србије- Он је добар пријатељ Шпаније
Препоручујемо

ЕВРОПА ПОДЕЉЕНА: Сада се јасно види став земаља о сукобима на Блиском Истоку
22. 11. 2024. у 18:07

ЈОШ ЈЕДНА ТРАГЕДИЈА У ШПАНИЈИ: У пожару у старачком дому страдало најмање 10 особа
15. 11. 2024. у 09:25

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)