''ТО ЈЕ БЕСМИСЛИЦА'' Сијарто: Мађарска ставља вето уколико ЕУ уведе санкције грузијским министрима

10. 12. 2024. у 19:10

МАЂАРСКА ће ставити вето ако буде предлога за увођење санкција ЕУ грузијским званичницима, изјавио је мађарски министар спољних послова и спољних економских односа у ЕУ Петер Сијарто.

ТО ЈЕ БЕСМИСЛИЦА Сијарто: Мађарска ставља вето уколико ЕУ уведе санкције грузијским министрима

Фото: Министарство спољних послова

- Из Брисела је у последњим минутима стигао потпуно апсурдан предлог да се уведу санкције против министра унутрашњих послова Грузије и двојице шефова полиције. То је бесмислица, нема основа за то и ако такав предлог добијемо, ми ћемо, наравно, ставити вето, у то сви могу да буду сигурни - рекао је Сијарто на конференцији за новинаре са својом грузијском колегиницом.

Нова шефица грузијског министарства спољних послова Мака Бочоришвили боравила је данас у првој иностраној посети Будимпешти.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО: КОЛОНЕ ЗА ИЗБЕГАВАЊЕ МОБИЛИЗАЦИЈЕ: Снимци са граничних прелаза између Русије и Грузије

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

ЕВРОПА У ШОКУ! УЕФА уводи невероватну промену у фудбал