ВАЖНА ОДЛУКА ТРАМПА: Ричад Гренел добио нови задатак, циљ - непријатељске земље

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

15. 12. 2024. у 07:28

НОВОИЗАБРАНИ председник САД Доналд Трамп објавио је да ће именовати Ричарда Гренела, бившег шефа Националне обавештајне службе, за председничког изасланика за специјалне мисије и политику према неким непријатељским државама, укључујући Северну Кореју, јавља Ројтерс.

ВАЖНА ОДЛУКА ТРАМПА: Ричад Гренел добио нови задатак, циљ - непријатељске земље

Foto: Tanjug

- Рик ће радити на неким од најврелијих тачака на свету, укључујући Венецуелу и Северну Кореју -  објавио је Трамп у суботу на својој платформи "Истина" не наводећи детаље о новим дужностима Гренела, који је био специјални председнички изасланик за преговоре између Београда и Приштине од 2019. до 2021. године.

Гренел је раније био и амбасадор САД у Немачкој, као и вршилац дужности директора Националне обавештајне службе током Трамповог мандата који је трајао од 2017. до 2021. године.

Након што је у овогодишњој предизборној кампањи подржао Трампа, био је један од главних кандидата за положај америчког државног секретара - функцију на коју је, међутим, именован сенатор Марко Рубио.

Гренел је, такође, био разматран као кандидат за специјалног изасланика за рат у Украјини, али ту дужност ће преузети пензионисани генерал-потпуковник Кит Келог.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ У НАЈБРУТАЛНИЈЕМ РАТУ: Уз помоћ Путина пао главни град, Русија добија војну базу од непроцењивог значаја?

ДОГОДИО се преокрет у најбруталнијем рату и то захваљујући Владимиру Путину, председнику Русије. Наиме, суданске оружане снаге заузеле су Картум избацивши из делова суданског главног града побуњенике из Снага за брзу подршку. Реч је о важној прекретници у сукобу који ту афричку земљу пустоши већ две године.

31. 03. 2025. у 08:39

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери убице циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.

29. 03. 2025. у 19:25

Коментари (0)

ЗАПАЊИО ЦЕО СВЕТ: Ово што је Никола Јокић урадио...