ЗАХАРОВА О ТЕРОРИСТИЧКОМ НАПАДУ У МОСКВИ: Запад крив за убиство руског генерала

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

17. 12. 2024. у 21:35

У ПЛАНИРАНОМ терористичком нападу погинули су начелник снага за радијацију, хемијску и биолошку заштиту Оружаних снага Руске Федерације Игор Кирилов и његов помоћник.

ЗАХАРОВА О ТЕРОРИСТИЧКОМ НАПАДУ У МОСКВИ: Запад крив за убиство руског генерала

FOTO: AP/Tanjug

То је резултат повлађивања злочина кијевског режима од стране Запада, рекла је представница руског министарства спољних послова Марија Захарова.

-Догодио се још један терористички напад. Генерал Игор Кирилов и његов помоћник су планирано убијени у близини стамбене зграде у време када су људи ишли на посао, деца ишла у школу и вртић, написала је дипломата на свом Телеграм каналу.

Она је истакла да је терористички напад у Москви наставак спирале западног одобравања ратних злочина милитаната кијевског режима, које они изводе свих ових година“.

-Истрага ће утврдити детаље: ко је убио, ко је наредио. Сада је већ јасно: постоји и трећа категорија криваца – ко је стимулисао, ко је неговао, ко је прећутно подстицао, додала је Захарова.

Кирилов и његов помоћник убијени су јутрос у терористичком нападу у Москви. Западни медији наводе да иза напада стоји Кијев.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)