НОВА МОРА ЗА АМЕРИКУ И ЗАПАД: У наредних месец дана потписивање споразум о стратешком партнерству Русије и Ирана

МОСКВА и Техеран би средином јануара 2025. године могли да потпишу свеобухватни споразум о стратешком партнерству, рекао је портпарол иранског Министарства спољних послова Есмаил Багаи.

НОВА МОРА ЗА АМЕРИКУ И ЗАПАД: У наредних месец дана потписивање споразум о стратешком партнерству Русије и Ирана

Фото Танјуг/АП/Vahid Salemi

Према његовим речима, документ ће највероватније бити потписан током билатералног састанка.

-На крају месеца Деј (10. месец по иранском календару који одговара периоду 21. децембар – 19. јануара по грегоријанском календару), ако Бог да, овај споразум ће бити потписан, рекао је Багаи на конференцији за новинаре.

Притом, данас је заменик руског премијера Алексеј Оверчук допутовао у Техеран где ће се састати са иранским председником Масудом Пезешкијном и другим високим званичницима.

Подсетимо, председник Руске Федерације Владимир Путин почетком децембра је изјавио да очекује потписивање новог темељног споразума са Ираном током предстојеће посете иранског председника Масуда Пезешкијана Руској Федерацији.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков је рекао да још увек није одређен тачан датум посете иранског председника Русији, али да Москва и Техеран не намеравају да одлажу потписивање свеобухватног споразума о стратешком партнерству.

(рт.рс)

БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА ПОРТУГАЛЦЕ: Роналдо и дружина показују зашто су фаворити из сенке на Светском првенству