"ВИДИМО СЕ 20. ЈАНУАРА" Трамп критиковао администрацију коју ће наследити - САД су катастрофа, „смешан случај“ у очима света
НОВОИЗАБРАНИ амерички председник Доналд Трамп оштро је критиковао тренутну власт у САД, називајући земљу под актуелним руководством "катастрофом" и "смешним случајем" у очима света.

FOTO: Tanjug/AP
Трамп је на платформи Трут соушал оптужио актуелну власт због политике отворених граница, као и слабог и неефикасног лидерства које је, како је рекао, довело до тренутне ситуације.
Он је посебно критиковао Министарство правде, ФБИ и демократе на државном и локалном нивоу, оптужујући их да нису урадили свој посао.
Према његовим речима, уместо да се баве заштитом Американаца, ове институције су се фокусирале на "незаконите нападе" на њега и занемаривале претње и насиље, како споља, тако и у земљи.
"Демократе би требало да се стиде што су дозволиле да се ово догоди нашој земљи", навео је Трамп и упозорио на то да је ситуација озбиљна због чега је, истиче, неопходно да се ангажује ЦИА "док не буде прекасно".
Он је закључио да само снага и моћно лидерство могу да зауставе критичну ситуацију у САД.
"Видимо се 20. јануара. Учинимо Америку поново великом!", поручио је новоизабрани председник Трамп на друштвеној мрежи, 18 дана пред своје званично ступање на дужност.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
НОВОГОДИШЊИ ИНТЕРВЈУ СА РОБЕРТОМ ДАВИЈЕМ
Препоручујемо

ТРАМП У ЗАГРЉАЈУ МЕЛАНИЈЕ УПУТИО НОВОГОДИШЊУ ЧЕСТИТКУ: Биће то сјајно време за Америку..
01. 01. 2025. у 21:30

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ДРАМА - КАРЛЕУША ПОТРЕСЕНА: "Душко ми је рекао да се убијем, тако ћу спрати љагу са породице"
ПОП звезда Јелена Карлеуша, гостујући у једној емисији, дотакла се једног од најтежих периода у животу и открила како се породица носила са притисцима.
14. 06. 2025. у 16:52
Коментари (0)