НАПЕТО НА БАЛТИКУ: Финска енергетска компанија тражи заплену танкера због наводног пресецања каблова

02. 01. 2025. у 18:36

КОМПАНИЈА која је оператер финске електроенергетске мреже Фингрид саопштила је данас да је затражила од суда у Хелсинкију да заплени нафтни танкер Еагле С у покушају да осигура своја потраживања као одштету због оштећења подводног кабла за пренос електричне енергије Естлинк 2.

НАПЕТО НА БАЛТИКУ: Финска енергетска компанија тражи заплену танкера због наводног пресецања каблова

FOTO: Tanjug/AP


Подводни електроенергетски кабл који повезује Финску и Естонију оштећен је 25. децембра заједно са четири телекомуникациона кабла, а финске власти су се већ следећег дана укрцале на танкер због сумње да је оштећење изазвано док је брод вукао сидро по морском дну, преноси Ројтерс.

Од како је почео рат у Украјини 2022. године балтичке земље су у високом стању приправности због бројних прекида у функционисању електроенергетских каблова, телекомуникационих веза и гасовода.

НАТО је прошле недеље саопштио да ће појачати своје присуство у том региону.

БОНУС ВИДЕО: ОКРШАЈ У ЦРВЕНОМ МОРУ: Хути напали танкер са нафтом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (1)

Орбан се потукао са навијачем после пораза: Пролазници морали да их раздвајају, камере све забележиле! (ВИДЕО)