ПРЕМИНУО, ПА ИСКЉУЧЕН ИЗ ПРОЦЕСА: Европски парламент до последњег дана живота теретио Жан-Мари ле Пена
Против Жан-Мари ле Пена, који је у уторак у 96. години преминуо у Паризу, у току је био судски поступак који се води против чланова његове странке због наводних фиктивних запошљавања сарадника у Европском парламенту.
Фото: Горан Чворовић
Имајући у виду да је Жан-Мари ле Пен последњих месеци физички био веома исцрпљен, он није присуствовао рочиштима. Судије су оцениле да није у стању да буде на суђењу у париској судници. Сада када је преминуо његово име се аутоматски искључује из процеса.
У каквом је здравственом стању под старе дане био оснивач "Националног фронта", показује и чињеница да је од фебруара протекле године Жан-Мари ле Пен био стављен под туторство своје три кћерке, међу којима је и шефица парламентарне групе "Националног окупљања" и лидерка француске крајње деснице Марин ле Пен.
Марин ле Пен је, иначе, такође међу оптуженима у афери фиктивних запошљавања. Тужилаштво је за њу затражило пет година затвора, од чега три условно и одузимање права да бира и буде бирана пет година, што би, ако буде потврђено, могло да је остави ван председничке трке на наредним изборима 2027. године. Пресуда се очекује у марту.
Препоручујемо
"ДИРЕКТНА ЛИНИЈА" СА ПУТИНОМ: Русија спремна на окончање сукоба, Трамп се озбиљно залаже за мир (ВИДЕО)
19. 12. 2025. у 10:10 >> 13:00
ШТА СЕ ОВО ДЕШАВА У БРИСЕЛУ? ЕУ убеђује Белгију да прихвати план који би разбеснео Русију, воде се разговори ван главне сале самита
ЕВРОПСКА комисија и Белгија тренутно воде интензивне разговоре ван главне сале самита како би усагласиле најосетљивије делове плана Европске уније за коришћење 210 милијарди евра замрзнуте руске имовине у корист Украјине, рекло је за Политико пет дипломата и званичника ЕУ упознатих са током преговора.
18. 12. 2025. у 16:38
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
ВИДИТЕ СНИМАК - ШУТИРАЈУ ГА: Вујадин Савић нападнут у Београду - усред тржног центра (ВИДЕО)
БИВШИ фудбалер Црвене звезде наводно је нападнут у једном тржном центру у Београду.
18. 12. 2025. у 22:08
Коментари (0)