ЗЕЛЕНСКИ СТИГАО У ИТАЛИЈУ: Очекује се састанак са Мелони и Матарелом, Бајден отказао пут

Јована Шведић

09. 01. 2025. у 19:37

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски допутовао је у четвртак у Рим како би разговарао са италијанском премијерком Ђорђом Мелони, након састанка са другим савезницима у Немачкој, изјавио је његов портпарол-

ЗЕЛЕНСКИ СТИГАО У ИТАЛИЈУ: Очекује се састанак са Мелони и Матарелом, Бајден отказао пут

Фото: Танјуг/АП

- Данас ће бити састанка са Мелонијем, а сутра са Матарелом - рекао је портпарол Сергиј Никифоров, мислећи на председника Серђа Матарелу, углавном церемонијалног шефа државе Италије.

Амерички државни секретар Антони Блинкен такође је био у четвртак у Риму на одвојеним разговорима са европским колегама о Сирији.

Није било јасно да ли је планирао да се састане са Зеленским током свог путовања.
Она је додала да ће подржати опције за мир које би подржала Украјина.

Чланица НАТО-а и ЕУ Италија послала је оружје и помоћ Украјини како би помогла у борби против руских нападачких снага, али је одбила да дозволи Кијеву да користи своје оружје унутар руске територије.

Портпарол Зеленског је рекао да ће разговори у Италији обухватити подршку одбране и реконструкцију, међународне напоре за мир и наде Украјине да се придружи војном савезу НАТО-а, између осталих тема.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу