КАТАСТРОФАЛНА ПОПЛАВА, БУЈИЦА НАНОСИ АУТОМОБИЛЕ: Жена се утопила кад се преврнуо чамац за спасавање (ВИДЕО)
У ПОПЛАВАМА које су захватиле велике области на северу Квинсленда погинула је једна жена, а на хиљаде људи је евакуисано из својих домова, пренели су данас аустралијски медији.
Foto: Printskrin Iks/ WeatherMonitors
Становници погођених подручја, посебно око Таунсвила и Ингама, упозорени су да буду у приправности због поплава, па и појаве крокодила након што је више од 800 милиметара кише пало у деловима тог региона током викенда, а потенцијално се очекује још падавина, јавио је портал 9неwс.цом.
Преврнуо се спасилачки чамац, утопила се жена
Премијер Квинсленда Дејвид Кризафули је потврдио да је жена страдала у поплавама у Ингаму, око 100 километара од Таунсвила, након што се спасилачки чамац, који је ударио у дрво у улици Рутлеџ, преврнуо.
Координатор за катастрофе Шејн Челепи рекао је новинарима да је у спасилачком чамцу у том тренутку било шест људи, да је пет особа спасено из воде након превртања чамца који је пловио поплављеним улицама града, али да се једна жена утопила.
Бујица носила аутомобиле
У Ингаму су забележене сцене аутомобила које носи бујица воде, а наређења за евакуацију су издата и за велике делове Таунсвила.
Одељење за животну средину, науку и иновације Квинсленда поручило је становницима да буду опрезни због могуће појаве крокодила у мутним поплавним водама, које су улице претвориле у реке.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
НОВИ ДЕТАЉИ ИСТРАГЕ О МИСТЕРИОЗНИМ ЛОПТИЦАМА: Аустралијски аучници открили састав кугли
21. 01. 2025. у 17:23
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"СВЕ САМ ТО ПРОШЛА СА САШОМ" Сузана потресена због Зорице: "Канцер као да је заразна болест, не знам од чега је оперисана"
ВЕЧЕРАС се у Сава Центру одржава први од три концерта Марије Шерифовић у 2026. години.
06. 03. 2026. у 20:27
Коментари (0)