"СПРЕМНИ СМО ДА СЕ БРАНИМО" Канадски премијер оштро осудио Трампове изјаве о припајању Канаде Америци
КАНАДСКИ министар одбране Бил Блер изјавио је данас у Бриселу, након састанка са генералним секретаром НАТО Марком Рутеом, да је идеја америчког председника Доналда Трампа да Канада постане 51. држава САД "увредљива", али да он не верује да је његова земља "заиста угрожена".

Foto: Tanjug
- Једна од ствари за коју мислим да би требало да буде свима јасна, укључујући и г. Трампа, јесте да ће се моји сународници Канађани увек залагати за нашу нацију, за нашу земљу. Спремни смо да се бранимо ако то буде потребно, а то увек захтева жртве - рекао је Блер, преноси амерички Политико.
Блер је поручио да верује Америци и да није "толико потресен, као неки", обазложивши да је то зато што је деценијама радио са Сједињеним Америчким Државама кроз низ различитих администрација.
- Имам пуно поверења у америчке институције - рекао је Блер. Трампове поновљене изјаве о анексији Канаде и његове процене о царинским претњама привукла су пажњу свих Канађана.
Премијер Њуфаундленда и Лабрадора Ендрју Фјури упозорио је да Трампове амбиције не требало одбацивати.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ИМАО 609 КГ, ДАНАС 68: Невероватно КАКО сад изгледа некад најтежи тинејџер света и други најтежи човек у историји (ФОТО)
ПРЕ више од десет година, име Калид Бин Мохсен Шари из Саудијске Арабије обишло је свет када је постао познат као најдебљи тинејџер на планети, а уједно и други најтежи човек свих времена.
09. 08. 2025. у 12:33
Коментари (0)