ХИТАН БЕЗБЕДНОСНИ САСТАНАК У ЛИБАНУ: Након напада демонстраната на УНИФИЛ позван Централни савет

Јована Шведић

15. 02. 2025. у 22:32

ЛИБАНСКО Министарство унутрашњих послова је данас сазвало хитан састанак Централног савета за унутрашњу безбедност, након што је заменик команданта мировних снага Уједињених нација у тој земљи (УНИФИЛ) повређен током напада присталица Хезболаха на конвој којим је ишао на аеродром, пренео је Нехарнет.

ХИТАН БЕЗБЕДНОСНИ САСТАНАК У ЛИБАНУ: Након напада демонстраната на УНИФИЛ позван Централни савет

Tanjug

Присталице Хезболаха две ноћи заредом блокирају пут ка једином аеродрому у земљи, због одлуке којом се забрањује слетање два иранска авиона у Бејрут.

УНИФИЛ је саопштио да је једно од њихових возила запаљено током инцидента у петак увече, када је повређен одлазећи заменик команданта тих снага Чок Бахадур Дакал.

- Захтевамо потпуну и хитну истрагу либанских власти, и да сви починиоци буду изведени пред лице правде - наводи се у саопштењу УНИФИЛ-а.

Либанска војска је обећала да ће предузети чврсте мере против оних који стоје иза напада, а министар унутрашњих послова је у суботу ујутро сазвао хитан састанак Централног савета за унутрашњу безбедност.

Министар унутрашњих послова Ахмад ал Хаџар рекао је да је посетио два повређена официра УНИФИЛ-а у болници и нагласио да је "либанска влада одбила овај напад".

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ СТИГАО У САРАЈЕВО, ДОШАО ДА НАВИЈА ЗА БОСНУ! Невероватна сцена...